Hemen Bilgi Alın

Şimdi hemen alın

Academic Clinic Hakkında

Kurulmuş olduğumuz 1997 yılından bu yana İstanbul'un en ulaşılabilir noktalarından biri olan Üsküdar’da bulunan Academic Hospital’da verdiğimiz dünya standartlarındaki sağlık hizmetini Suadiye’deki Academic Clinic’te sunmaya devam ediyoruz. Marmara Üniversitesi kökenli hocalar tarafından kurulan ve bu bilimsel kimliği sürdüren Academic Group olarak, akademik kadro ve birikimimizi Academic Clinic ile çok daha fazla kişiye ulaştırıyoruz. İstanbul’un en gözde caddelerinden Bağdat Caddesi’nde bulunan 8 katlı kliniğimizde; Academic Hospital Altunizade hastanemizde bulunan hekimlerimiz ile, tüm ana branşlarda dönüşümlü poliklinik hizmeti verilmektedir. Bu poliklinik hizmetlerinden yararlanan hastalarımızın, cerrahi operasyon, ameliyat, doğum gibi hizmetlere ihtiyaç duymaları halinde Academic Hospital’ın Üsküdar’daki hastanesinden hizmet alabilecektir.

pic

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Doğuştan gelen veya sonradan oluşan şekil bozukluklarının cerrahi yöntemlerle giderilmesini amaçlayan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, gelişen tıp teknolojisiyle birlikte her geçen gün daha başarılı sonuçlara imza atmaktadır. Academic Hospital Clinic Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümünde; doğumsal ya da sonradan oluşmuş estetik sorunların giderilmesini amaçlayan tedaviler uygulanmaktadır. Kliniğimizin deneyimli cerrahları hem kozmetik plastik cerrahi hem de rekonstrüktif cerrahide bu alandaki en yenilikçi gelişmelerin ışığında, hastalarına en üstün tedavi seçeneklerini sunmaktadır. Academic Clinic'te muayene olarak ameliyat kararı verilen hastaların cerrahi girişimleri Üsküdar’da hizmet veren Academic Hospital’da gerçekleştirilmektedir.

pic
pic

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji

Academic Hospital Clinic Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, gebelik öncesi ve sonrası takip, doğum ve menopozu kapsayan bütüncül bir yaklaşımla, tüm kadınların hayatlarını sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam ettirmesini hedeflemektedir. Regl görmeye başlayan ergenlerden menopoza giren yetişkinlere kadar, geniş yaş aralığına sahip kadınların sağlık sorunlarının tanı, tedavi ve rutin kontrolleri yapılmaktadır. Suadiye’de yer alan Academic Hospital Clinic, özellikle perinatoloji (riskli gebelik) alanında Türkiye’deki referans merkezler arasında yer alan Academic Hospital’ın çeyrek asırlık tecrübeye sahip Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Bölümü ile güç birliği yapmaktadır. Suadiye’deki kliniğe başvuran anne adaylarının, gerekli görülmesi durumunda tüm takip ve doğum süreçleri Üsküdar’daki Academic Hospital’da sürdürülmektedir.

Kulak Burun Boğaz - Baş ve Boyun Cerrahisi

Academic Hospital Clinic Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Bölümü’nde; işitme kayıplarından orta kulak hastalıklarına, iç kulak hastalıklarından yüz felcine kadar pek çok hastalığa yönelik tedaviler uygulanmaktadır. Baş ve boyun tümörlerine bağlı problemlerin ve denge sorunlarının tedavisinin de gerçekleştirildiği bu bölümde, alanında uzman olan hekimler multidisipliner bir yaklaşımla hastaların sorunlarına tedavi çözümleri sunmaktadır. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü; işitme kayıplarının yanı sıra kulakla ilgili tüm sorunların teşhis ve tedavisinde uzman bir kadroya ve deneyime sahiptir. Academic Hospital Clinic Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü’nde cerrahi operasyona ihtiyaç duyulan hastalar için ise sağlıkta çeyrek asırlık tecrübeye sahip Academic Hospital’ın Kulak Burun Boğaz Bölümü ile güç birliği yapılmaktadır. Suadiye’deki klinikte tanı alan ve ameliyat olması gereken hastalar için başta biyonik kulak (koklear implant) olmak üzere tüm cerrahi girişimler Üsküdar’daki Academic Hospital’da gerçekleştirilmektedir.

pic
pic

Kardiyoloji

Academic Hospital Kardiyoloji Bölümü’nde; kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarına dair tedaviler, alanında uzman doktor ve deneyimli sağlık ekibi tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Doğumsal ve edinsel kalp hastalıkları, koroner kalp hastalıkları ile hipertansiyon başta olmak üzere kardiyolojik sorunların t ümü, d ünya standartlarında teşhis ve tedavi edilmekte, check-up programları ile özellikle kalp hastalığı riski taşıyan bireylerde erken dönemde tanı ve tedavileri gerçekleştirilmektedir. Deneyimli kadrosuyla teşhiste ve tedavide, bilimsel, güvenilir bir sağlık hizmeti sunulmaktadır. Kardiyoloji Böl ümü’nde; Treadmill Efor Testi Trans-Torasik Renkli Doppler Elektrokardiyografi Ritm Holter (24 - 48 saat EKG kaydı) Tansiyon Holter (24 saat kan basıncı kaydı) hizmeti sunulmaktadır.

https://lp.academichospital.com.tr/academic-clinic

Merak Ettikleriniz

Academic Clinic ile ilgili sık sorulan sorular

Otopark hizmetiniz var mı?
Academic Clinic'e geldiğinizde, aracınız valelerimiz tarafından teslim alınır ve kliniğimizden ayrılırken size teslim edilir.
Academic Clinic'te laboratuvar hizmetleri verilmekte midir?
Academic Clinic'te yapılan tüm tetkik ve tahlilleriniz Academic Hospital laboratuvarlarında değerlendirilmektedir.
Academic Clinic'in özel sağlık sigortaları ile anlaşması var mıdır?
Academic Clinic çok sayıda özel sağlık sigortası ile anlaşmalı olarak sağlık hizmetleri sunulmaktadır. Detaylı bilgi için 444 0 353 numaralı çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
Academic Clinic hangi alanlarda uzmanlaşmış bir sağlık kurumudur?
Academic Clinic kendi branşında dünya çapında ün yapmış doktorların bir araya geldiği, belirli branşlarda hizmet veren bir sağlık kuruluşudur.
Academic Clinic'te hangi branşlarda hizmet verilmektedir?
Academic Clinic'te, Academic Hospital Altunizade hastanemizde bulunan hekimlerimiz ile, tüm ana branşlarda dönüşümlü poliklinik hizmetleri verilebilecektir.

İletişim